Роман Сусло — Founder та CEO сервісу WMLinks, який спеціалізується на системній побудові посилань під бурж. На вебінарі LinkCheker PRO 6 жовтня він розповів, якою має бути ефективна автоматизація та персоналізація аутріч розсилок, і чи завжди це потрібно робити. А ще — про кращі інструменти автоматизації з прикладом налаштування розсилки, дієві та недієві фічі по персоналізації.

Відео доповіді:

Далі — від імені Романа.

Snov.io — найефективніший інструмент для автоматизації розсилок

Спираючись на наш досвід, Snov.io може дати аутрічеру майже все необхідне для спрощення роботи. Це автоматизація пошуку емейлів і їх верифікація, яку взагалі багато людей не роблять. Також snov.io допомагає з розігрівом аккаунтів: якщо ви починаєте робити розсилку, важливо не потрапити в спам або чорний список. Це треба робити і тим, хто займається системною розсилкою, щоб підвищити ефективність своїх розсилок. Дуже цінними для outreach-процесів є шаблони розсилок та фоллоу-апів «Сновіо», які можна змінювати, а також аналітика.

Взагалі, snov.io як інструмент може запропонувати дуже багатий функціонал. Я розповім про ті основні можливості сервісу, які використовує наша команда, і які будуть у нагоді при базовому аутрічу.

Часткова автоматизація пошуку емейлів

По автоматизації у «Сновіо» є дуже класний тул email finder. Він безкоштовний. Ви просто встановлюєте плагін, у вас з’являється іконка плагіну, і коли ви переходите на будь-який сайт, то можете її клікнути і подивитися, які emails під’єднані до цього сайту. Eмейли ви можете зразу додавати у власний список, який потім будете використовувати для розсилок. Це дуже зручна штука, якщо ви працюєте з різними проєктами та потребуєте сортування і зберігання електронних адрес. Це набагато краще, ніж створювати Excel-файли або інші таблиці по кожному проєкту. Особливо корисним буде функціонал для аутрічерів на фрілансі, які ведуть кількох клієнтів.

Якщо ви намагалися вирішити питання по автоматизації пошуків, напевне, вам траплявся сервіс «Хантер». Але ми користуємось саме «Сновіо», бо він для нас більш зручний та знаходить більше емейлів по кількості і валідності. Плюс сам емейл файдер від Сновіо немає лімітів і повністю безкоштовний для будь якого юзера. На відміну від Хантера, наприклад. Я хочу звернути увагу, що зараз «Сновіо» безкоштовний для українського бізнесу: якщо ваша компанія хоче отримати повний план сервісу, треба написати до них в саппорт та підтвердити компанію через профіль на LinkedIn.

Finder від snov.io інтегрований в систему, тому ваші знайдені емейли додаються в список контактів і можна налаштовувати ефективну розсилку без зайвих рухів і сторонніх програм.

Верифікація знайдених emails

Важливий нюанс по верифікації мейлів: її потрібно робити і при роботі з сервісами автоматизації, і особливо при роботі вручну. Якщо працюєте через snov.io, система відслідковує, на яку кількість неверифікованих контактів ви робите розсилку, і якщо виходить більше 10—15%, система автоматично зупиняє цю розсилку та повідомляє вам про статистику з неверифікованими емейлами. Тобто, у вас є можливість додатково налаштувати процес для отримання кращого результату.

Якщо ви робите все це самостійно, просто збираєте мейли руками, не перевіряєте їх на валідність і відправляєте, вам ніхто не повідомить про велику кількість неверифікованих мейлів. До чого це може призвести? У вас буде низький бал bounce rate — це коли ви відправляєте велику кількість листів на пошти, які не валідні до цієї адреси. І тому вірогідність потрапляння до папки «Вхідні» знижується, ви частіше потрапляєте в спам. Далі процес набирає обертів, репутація вашого акаунту знижується, і це може призвести до блокування вашого акаунту провайдером (Gmail або іншої пошти).

Тому, ще раз наголошую, важливо верифікувати емейли, і, в першу чергу, якщо ви робите розсилку вручну. Сервіси автоматизації контролюють і повідомляють відсоток неверифікованих акаунтів — це зручно.

У Snov.io електронні пошти можуть мати 3 статуси. Сервіс позначає знайдені мейли трьома кольорами:

  • зелений — валідна адреса, перевірена, на неї можна робити розсилку;
  • жовтий — система не може верифікувати адресу, розсилка не рекомендована, тому що неможливо перевірити її статус;
  • червоний — невалідна адреса, на яку точно не варто відправляти; розсилка на неї знижує репутацію акаунту і підвищує ризики потрапляння в спам з кожним таким листом.

«Сновіо» дозволяє робити верифікацію як пакетно (коли ви напарсили велику кількість мейлів — 200, 500 або 1000, наприклад), так і індивідуально.

Підсумовуючи порівняння snov.io з hunter.io. На наш погляд, краще з поставленими задачами справляється перший сервіс, тому що:

  • більше релевантних емейлів;
  • немає лімітів на пошуки;
  • безкоштовний для офіційного українського бізнесу.

Підігрів e-mail акаунтів

Акаунт підігрівають для того, щоб підвищити ефективність розсилки, не потрапити в спам та чорний список вашого поштового провайдера. Коли ви відправляєте не з підігрітого акаунту, є велика вірогідність потрапляння в спам, повністю або частково — а ви вже витратили багато часу на пошук мейлів, донорів, інших контактів, підготували шаблон листа, розіслали його. Це буде даремна робота, якщо ви звалитеся в спам, отримаєте низький bounce rate та погіршите репутацію свого акаунту на майбутнє.

Отже, просто додайте акаунт до системи розігріву, вона повністю автоматична. Як це працює:

  • додаєте свій аккаунт;
  • вибираєте налаштування по підказкам системи;
  • обираєте розсилку  по 25 емейлів на день (оптимально з нашого досвіду);
  • підігріваєте свій акаунт протягом 90 днів;
  • рекомендуємо вибирати контент, генерований через штучний інтелект, тому що він вміє уникати спамних слів та фраз;
  • через деякий час повторюєте підігрів — система відмічає листи з вашої системи «зірочкою» (в Gmail як важлива) – це значно підвищує репутацію аккаунту та дозволяє проводити більш ефективні розсилки;
  • система автоматично починає відправляти від вашого імені повідомлення до системи взаємного розігріву акаунтів.

Наочний приклад налаштування автоматизації

Приклад налаштування автоматизації розсилок із сервісом snov.io

У вас буде % відповідей, які ви бажаєте отримати на ваші розсилки. Під кожним пунктом система допомагає найбільш ефективно налаштувати її. «Сновіо» каже, що 30% є найбільш ефективним значенням.

По тривалості кампанії сервіс рекомендує щонайменше 30 днів. Ми рекомендуємо 90 днів.

Розклад — необов’язкове налаштування. Його можна використовувати додатково, якщо ви працюєте під регіон, що знаходиться в іншому часовому поясі.

Шаблони розсилок

Snov.io пропонує шаблони під велику кількість задач. Є шаблони під sales, marketing, follow-ups, linkbuilding, PR outreach. Вони зробили дуже класну роботу і надають вдалі шаблони, які використовували самі. А ви можете використати їх як «скелет» для власних проєктів.

Також є функція створення власних кастомних шаблонів. І щоб не зберігати їх у якомусь Word-овському документі, все можна створювати прямо в сервісі + піддивлятися, як це робить snov.io.

По шаблонам є така цікава штука, що аутрічери дивляться вебінари та починають шукати універсальну формулу листа, яка сподобається всім, яку можна один раз зберегти і всім пересилати. На жаль, це так не працює: доведеться постійно змінювати власний шаблон, тестувати гіпотези і багаторазово перероблювати. Тому я рекомендую не використовувати шаблони від «Сновіо» повністю, тому що платформа велика і багато людей бере їх за основу. Коли почнете робити власну персоналізовану розсилку, вам необхідно виділятися. Можна піддивитися окремі фрази, структуру листа, кількість слів тощо. Не слід лінитися і брати шаблон без змін.

Проте ви завжди маєте відштовхуватись від конкретних задач і приймати рішення, потрібно робити персоналізацію чи ні. Про це поговоримо далі більш детально.

Шаблони фолоу-апів

Зайдіть в систему snov.io, оберіть «Шаблони», далі «Шаблони snov.io» і «Follow-ups». Є величезна кількість фолоу-апів, нас цікавить outreach, але можна вивчати всі пропозиції.

Команда сервісу snov.io спеціалізується на масових розсилках під різні задачі. В них є величезна експертиза, а їх практичний досвід дуже цінний. Готові шаблони дають підказки в плані структури — а далі у вас є великий простір для експериментів.

Корисна функція: при створенні персоналізованої розсилки поле «First name» ви можете заповнювати із збережених контактів, які ви зібрали за допомогою Email Finder by Snovio.

Аналітика розсилок

Якщо ви, наприклад, відправляєте розсилки через Gmail, вам складно відслідкувати і збирати статистику по кожному окремому проєкту або по кожній окремій кампанії. Зі snov.io можна проаналізувати кожну розсилку: наскільки вона була вдалою, що можна виправити.

  • Якщо у вас велика кількість листів відправлена, але немає переглядів, це може свідчити про потрапляння в спам або відмову отримувача відкривати листа через нецікаву тему. Потрібно розбирати технічні причини — верифікувати мейли, або просто змінити тему листа Також це може казати і про спамність листа — треба перевірити якість тексту.
  • В шаблоні листа може бути вшитий лінк, аналітика покаже кількість переходів.
  • Аналитіка дає змогу зробити висновки по еффективності ваших розсилок на основі статистики, а не субєктивних вражень.  
  • Якщо маєте велику кількість переглядів, але малу кількість відповідей, то ви класно попрацювали над базою і пошуком валідних адрес, вибрали гарну тему, але вийшов, скоріш за все, слабенький шаблон або ваша пропозиція не цікавить отримувачів (веб-майстрів, на яких налаштована розсилка). Можете підібрати інший шаблон листа та офер, і на цей же список зробити іншу розсилку, виправивши помилки та переглянувши персоналізацію.

Тобто, якщо ви розіслали 500 листів і отримали мало відповідей, очевидно, що розсилка неефективна. Але зі статистикою ви зрозумієте, де саме треба допрацювати: не потрапити в спам, змінити наповнення листа тощо.

Аналітика snov.io дозволяє порівнювати велику кількість розсилок між собою та в динаміці: погіршуються чи покращуються метрики.

Статистику можна експортувати до власного кабінету, і це найбільше зацікавить компанії, що звикли масово аналізувати розсилки. Але і для фрілансерів це корисна штука — можна загрузити дані у власну CRM-ку або відправити замовнику.

Також можна налаштувати розклад. Це зручно, якщо ви працюєте в різних часових поясах. Людині краще отримувати листи, коли вона знаходиться на робочому місці, аніж в нічний час.

Отже, аналітика дає можливість порівняти всі проєкти, і як змінюється статистика в межах одного проєкту. Все заради того, щоб знайти і швидко виправити помилки. Витрачається менше часу і енергії, а результат і гроші приходять швидше.

Отже, що snov.io може вам дати?

  1. Часткову автоматизацію пошуку емейлів.
  2. Верифікацію знайдених емейлів.
  3. Підігрів e-mail акаунтів. 
  4. Автоматизацію розсилок.
  5. Шаблони розсилок.
  6. Шаблони follow-up.
  7. Аналітику розсилок.

Чого snov.io дати не може?

  • Не вийде забрати елемент творчості з професії — один шаблон не працює для всіх і його потрібно постійно змінювати. Snov.io сильно спрощує роботу аутрічера, але це не панацея. Недостатньо один раз налаштувати і чекати на відповіді вебмайстрів. Аутріч потребує праці і креативу, тестування гіпотез: як краще зв’язуватися — через мейл або LinkedIn, а можливо спрацює Twitter? Також є важливими софт-скіли у спілкуванні з клієнтами. «Сновіо» — це класний інструмент з автоматизації робочих процесів, але в цій сфері завжди потрібно робити щось нове.
  • Не завжди ефективно відпрацьовують великі розсилки. Якщо відправляти 500, 1000, 2000 листів, може трапитись збій. Бувало, що листи потрапляли в спам, хоча ручна відправка на ту ж базу через пошту давала перегляди і відповіді — листи доходили до вхідних. Іноді, на великих об’ємах, розсилка не завжди зупиняється після отримання відповіді. Не дуже зручна ситуація, коли веб-майстер відповів, і ви вже домовляєтесь про розміщення, а йому знову прилітає перший чи другий follow-up.
  • Не вийде повністю звільнитися від рутини. Шукати контакти, тестувати гіпотези, персоналізувати розсилки, обдумувати висновки на основі даних — це треба робити самостійно, хоча автоматизація дуже допомагає покращити рутинні процеси.

Ідеальна по ефективності комбінація, на думку нашої команди, — використовувати потужності «Сновіо» та працювати власним розумом та руками. Наприклад, шукати мейли та верифікувати через сервіс, а доповнювати шаблон та розсилати вручну. Або зберігати шаблони в сервісі, а відправляти руками.

Якщо ви відправили розсилку через snov.io та не отримали результату, можна через деякий час повторити на той же список, але вже руками.

Приклад налаштування розсилки

Приклад алгоритму налаштування емейл розсилки

Будь-яка розсилка складається з мейлу, тригеру та цілі. Кінцева мета — отримати відповідь. Починаємо автоматизацію зі створення першого листа, збираючи його як конструктор з підказками. Використовуємо тему, шаблон. Формуємо список одержувачів, які сформували завдяки e-mail Finder, і починаємо розсилку.

Налаштовуємо follow-up — ланцюг листів у відповідь на тригери.

У «Сновіо» є 3 тригери, тобто дії, які робить веб-майстер:

  • коли він відкриває листа;
  • коли переходить по посиланню в листі;
  • коли він відповідає.

Розберемо перший тригер — контакт відкрив листа. Ви можете налаштувати, скільки ви готові чекати. Наприклад, перший фолоу-ап робимо через 3 дні. Ми тестували відносно «спамні» розсилки, коли follow-up приходив незалежно від того, відкрила чи не відкрила людина листа. Гіпотеза будувалась на тому, що веб-майстер міг відкрити мейл, відволіктись, забути та закрити. Тому не відповів. Ми продовжуємо писати, але даємо людині можливість відписатися.

Обов’язково передбачте можливість зручного «Unsubscribe» у шаблоні. Сновіо надає таку можливість: для цього треба просто в конструкторі підписів клікнути по кнопці «Add an unsubscribe link» та ввести текст посилання.

Коли людина прочитала вашого листа і забила на нього, потім отримала follow up і відкрила, то дайте їй можливість просто клацнути «Unsubscribe» і відписатися від розсилки.

Краще нехай відпишеться, аніж «закине» вас у спам чи заблокує. Підвищення відсотку відмов — небажаний фактор для репутації акаунту. Низький bounce rate — це високий ризик потрапляння до спаму.

В залежності від відкривання/невідкривання листа можна міняти суть контенту. Наприклад, «Я бачу, ви відкрили листа. Давайте уточнимо по формату. Коли вам зручно поспілкуватися?» і т. д. Спробуйте дізнатися, чому вам не відповідають.

Також важливо налаштувати часові інтервали для follow-ups з різними текстами. Ми зазвичай відправляємо ланцюг з трьох листів: через 3, 7 та 20 днів. Є думка, що follow-ups не потрібні: якщо людина не відкрила, не варто «бомбардувати» її новими листами. Проте наш практичний досвід WMLinks показує, що в цьому є сенс. Варто враховувати людський фактор: хтось хворіє та не має змоги відкрити листа, хтось поїхав у відпустку або банально відійшов від робочого місця. Веб-майстри можуть отримувати величезну кількість листів протягом робочого дня, і неможливо проконтролювати, в який момент надійшов лист — чи на роботі, чи в момент поїздки в метро.

Тому ми рекомендуємо використовувати всі шанси пробитися до адресата через інформаційний шум та інші обставини, які можуть завадити відкриттю та читанню. А ще — робіть різний текст. І зробіть можливість зручно відписатися.

Фоллоу-апи мають бути короткими та інформативними, без води. Це може бути актуалізація попередньої пропозиції, якісь питання до людини.

Перші два фолоу-апи можуть бути з невеликим інтервалом (нагадати про себе через 3—7 днів). Третій follow-up краще зробити вже через місяць.

Чи завжди потрібно персоналізувати розсилки

Так, персоналізувати потрібно завжди. Але є нюанси.

Хтось може розуміти персоналізацію як звертання по імені, а ми, наприклад, робимо глибокий research, і на його основі персоналізуємо розсилку.

В першу чергу, персоналізація і її глибина залежить від сегменту сайтів, з якими ви працюєте. Якщо бюджет складає $50–60 на розміщення, не треба глибоко занурюватися в сайт веб-майстра. Для недорогих сайтів достатньо правильного звертання до веб-майстра на ім’я та донесення вигоди від співпраці. Це легко автоматизується через snov.io в один клік та не вимагає чогось екстраординарного.

Але для дорогого сегменту серйозних веб-майданчиків, щоб отримати посилання на бартерній основі чи співпрацювати з ресурсом, який не продає відкрито лінки та не виглядає як спам-звалище, треба прикласти більше зусиль, щоб побудувати стосунки. Люди, які зробили якісний продукт, хочуть отримати якісний контент. Отже, персоналізація потрібна ґрунтовна.

Вже по першому листу веб-майстер може зрозуміти, з ким він спілкується. Тому ми робимо аналіз сайту і його конкурентів, додаємо до листа приклади розміщень, демонструємо експертність та якість контенту.

В першу чергу, персоналізація і її глибина залежить від сегменту сайтів, з якими ви працюєте. Якщо бюджет складає $50–60 на розміщення, не треба глибоко занурюватися в сайт веб-майстра. Для недорогих сайтів достатньо правильного звертання до веб-майстра на ім’я та донесення вигоди від співпраці. Це легко автоматизується через snov.io в один клік та не вимагає чогось екстраординарного.

Але для дорогого сегменту серйозних веб-майданчиків, щоб отримати посилання на бартерній основі чи співпрацювати з ресурсом, який не продає відкрито лінки та не виглядає як спам-звалище, треба прикласти більше зусиль, щоб побудувати стосунки. Люди, які зробили якісний продукт, хочуть отримати якісний контент. Отже, персоналізація потрібна ґрунтовна.

Вже по першому листу веб-майстер може зрозуміти, з ким він спілкується. Тому ми робимо аналіз сайту і його конкурентів, додаємо до листа приклади розміщень, демонструємо експертність та якість контенту.

Ступені персоналізації відрізнятимуться залежно від рівня сайту. Якщо ви набиваєте базу, немає сенсу заморочуватись з аналізом, прикладами, глибокою персоналізацією. Достатньо звернутися по імені та вказати в темі листа, для якого сайту буде зроблена пропозиція. Але в роботі з преміальним сегментом знадобляться додаткові рухи, які забирають час, але підвищують шанс на позитивні відповіді і співпрацю.

Фічі по персоналізації, які не працюють

Коли ми читали західні блоги по SEO, маркетингу, email-маркетингу, то натикалися на пораду: починайте спілкування з компліменту. Насправді, не треба цього робити — пусті лестощі не працюють.

Нестандартні теми листів (наприклад: ваша улюблена футбольна команда програла або день народження вашого сина) — ще одна гіпотеза, яка нами спростована. Здається, що це креативно та привертає увагу веб-майстра. Але тема, яка не стосується справи, не спонукає контакти відкривати листа. Краще пишіть по ділу, доносьте суть, що ви хочете дати і отримати.

Ще є момент. Якщо ви робите аналіз беклінків конкурента і бачите, що він десь розмістився, не треба в ультимативній формі просити там розміщення, нагадуючи про конкурента. На початку переписки не можна ставити людину в позицію, що вона вам щось винна, особливо в niche edit. В принципі, вірогідність вашого розміщення на сайті, де вже є конкурент, досить висока. Але на рішення про розміщення впливає багато факторів, в тому числі фактор удачі.

Підсумуємо. Ділова переписка має свої правила. Будь-ласка, уникайте:

  1. порожніх компліментів;
  2. тем листа, відірваних від суті;
  3. наголосу на тому, що веб-майстер розміщував вашого конкурента, а отже має розмістити і вас.

Веб-майстер отримує багато листів за робочий день, тому цінує конкретику, відсутність води, повагу до часу. Не відштовхуйте його поширеними помилками.

Фічі по персоналізації, які працюють

  1. Якісне представлення себе.
  2. Звернення по імені до веб-майстра.
  3. Ввічливий small talk після отримання відповіді.
  4. Донесення конкретної користі, окрім грошей.
  5. Покажіть, що ви знайомі з сайтом веб-майстра.

Якісна і зрозуміла самопрезентація — це про ваше ім’я та посаду в компанії. Людина, яка вас читає, має одразу розуміти, з якої ви сфери. Та внесіть ясність, який сайт буде розміщуватися: ваш чи клієнтський. Тому що, якщо ви використовуєте корпоративну пошту (наприклад rsuslo@wmlinks.net), а хочете розмістити гест для slack.com, без якісної самопрезентації вебмайстер може заплутатися, для якого сайту ви хочете отримати розміщення. Напишіть стисло, інформативно, без подвійних сенсів.

З нашого боку все може бути зрозуміло, але варто подивитися на ситуацію з боку веб-майстра. Він отримує величезну кількість листів, тому є сенс доносити інформацію чіткіше.

Поєднайте це зі зверненням до веб-майстра по імені з системи персоналізації snov.io, і це позитивно налаштує співбесідника. Адже ви, як мінімум, заморочились і знайшли ім’я. Якщо ви не розумієте, як назвати контакт, то система цей крок просто пропускає: буде вітання і далі текст листа.

Ми рекомендуємо використовувати small talk, коли ви вже отримали відповідь. Це не зовсім доречно робити в перших листах, але після встановлення контакту це добре працює. Наприклад, веб-майстер не відповідав тиждень, потім написав, що хворів. Вам нічого не вартує запитати, як здоров’я, як справи, чи все добре — і це налаштовує на більш довірливу співпрацю. Це можна робити на етапі, коли ви вже отримали відповідь. І, взагалі, дивіться, як людина реагує. Інколи неформальна бесіда може отримати продовження, якщо людям цікаво спілкуватися. А коли ви розумієте, що ваші питання ігнорують, то вибудовуйте комунікацію, яка комфортна для людей.

Про донесення конкретики. Веб-майстер має розуміти, що ви йому можете дати, окрім грошей. Outreach — це взагалі не завжди про гроші. Чим вищий сегмент сайту, тим більше йде мова про відносини. Важливо зрозуміти, як це зробити. Ми, наприклад, аналізуємо по Ahrefs конкурентів сайтів, для яких пишемо. Дивимося сторінки з високим трафіком та відзначаємо, чи є стаття на схожу тему у нашого веб-майстра. Якщо немає, ми пропонуємо одразу декілька тем для статей, які можемо розмістити. І ми одразу кажемо: «Дивіться, у ваших конкурентів є статті, які класно ранжуються і дають трафік. Давайте ми напишемо щось схоже, але краще, і всі будуть задоволені».

Таким чином, ви одразу даєте конкретику, чим можете бути корисні. І ще й добре натякаєте, що знайомі з сайтом веб-майстра.

Не завжди є час та бюджет для глибокого аналізу. Для недорогих сайтів можна спробувати навіть без глибокого дослідження запропонувати ряд підходящих тем, яких, на вашу думку, не вистачає (орієнтуючись на тематику сайта) . Якщо вам присилають відповідь, що в них є схожі статті, можна зразу обговорювати нові пропозиції. Вам надали відповідь, а це головне.

Висновки

Немає фіч, які працюють для всіх. Навіть виконавши всі “ритуали” не завжді вдається повторити вдалу аутріч кампанію. Не вважайте це своєю провиною, а краще аналізуйте та робіть правильні висновки. Пам’ятайте, що в роботі з людьми удача та людський фактор відіграють не останню роль.

Не спамте, виявляйте повагу до індивідуальностей, сподівайтеся на фактор удачі та не перетворюйте аутріч в рутину — будьте творчими! Шукайте різні підходи до веб-майстрів, будуйте гіпотези та перевіряйте їх, не використовуйте довго одні й ті ж шаблони, максимально вивчайте нішу та отримуйте чудовий результат. У рішеннях відштовхуйтесь від ваших клієнтів, цінового сегменту, ніші — і інших факторів, які, на вашу думку, мають значення.

Питання і відповіді

Чи не знаєте, як snov.io парсить емейли? Звідки саме вони беруть інформацію?
— Питання гарне, але ні, настільки в їх процеси я не поглиблений. Нам, як аутрічерам, достатньо того, що ми заходимо на сайт, клацаємо іконку, і знаходимо мейли.

«Хантер» і «Сновіо» знаходять різні емейли. А керівництво взагалі каже, що для якісної бази треба збирати тільки руками. Як бути?
— Тут треба бути хитрим. Ви можете збирати через snov.io і казати, що ви збирали руками. Ще, якщо по-іншому на це подивитися, можна перевіряти, що воно збирає. Наприклад, взяти 50 сайтів, що знаходить «Сновіо», і 50 сайтів, які знаходить «Хантер». І через форму дивитися, що є релевантним з точки зору сайту. Можете сформувати гіпотезу, що краще парсить, і як краще робити. Звичайно, що руками — найбільш класний метод. Але, незважаючи на те, як ви будете збирати мейли, їх треба верифікувати, щоб ваші розсилки були ефективними і потрапляли туди, куди мають потрапляти. І в snov.io, і в hunter.io є функція верифікації, тому працюйте з різними сервісами і відслідковуйте ефективність ваших розсилок. Це найбільш комплексний підхід буде.

Якщо пошта пройшла валідацію, значить лист точно дійде до адресата?
— 100% точності немає, бо є ще фактор того, що ви пишете. Якщо лист спамний, то система і Gmail відслідковують spam score, спамні словосполучення і т. ін. Якщо ви їх використовуєте, то шансів менше. Але якщо ви відправляєте на валідні адреси, шанс того, що адресат отримає листа, і він опиниться у відповідній папці, вищий, ніж коли ви робите це без валідації. Наприклад, ситуація: ви перевірили валідність, але у вас розсилка по porno або drugs — ніхто не дасть гарантії, що вона не потрапить до спаму.

Яка відсоткова відносність відповідей має бути, якщо всі емейли верифіковані, пропозиція Ok, тест теж Ok? Наприклад, якщо відправлено 100 повідомлень, скільки в середньому має бути відповідей?
— Думаю, 20–30% має бути. Я не хочу бути неконкретним, але не можу не відмітити залежність від великої кількості факторів. Яка ніша, на які сайти робите розсилку (розсилка по saas-сайтах дає менший відсоток), тобто є велика розбіжність по категоріям сайтів. Якщо ми працюємо по новим донорам, якщо це щось «середнє» — не «Forbes» але й не «індуси», 20—30% відповідей, як ми вважаємо, має успішна розсилка. Якщо ви робите акцент на сайти, що не продають відкрито посилання, краще юзати LinkedIn, писати Product Owner-ам, знаходити контакти людей, які аутрічать в цьому сайті. Тому що великі сайти зацікавлені в кооперації, але вони не продають гести. Вони не проти зробити niche edit в себе в блозі, або помінятись статтями. Але щоб до них достукатися, недостатньо просто шаблонного листа. Потрібна велика кількість творчості: ми юзаємо LinkedIn, використовуємо власні контакти. І це класно відпрацьовує, коли ви напряму пишете людині, яка відповідає за продукт або працює в суміжному підрозділі. Не нехтуйте каналами зв’язку.

Як не спамити текст, щоб листи не повертались з поміткою 550 high risk of spam?
— Якщо ви, наприклад, робите ці розсилки через сторонній сервіс автоматизації, ви завжди можете написати їм в саппорт, і вони нададуть гайдлайни, які допомагають. Є тулзи, які аналізують ваш текст на спам, і вони підкреслюють, що треба змінити. Слідкуйте самі, щоб в тексті не було фраз, які використовують всі. Якщо працюєте через сервіси, пишіть в саппорт або шукайте розширення, які проаналізують ваш текст.

Яку кількість контактів, готових до співпраці, виходить вам знайти у місяць у розрахунку на одного працівника? Звичайно, не беручи до уваги платні ресурси, які публікують будь-що.
— При суміжному процесі, якщо людина займається розміщеннями і знаходить контакти у вільний час на майбутнє, то 200–300 контактів є нормальним показником донорів. Але це не означає, що буде 200 розміщень на місяць, навіть якщо вибудована комунікація. Хтось може пропасти, комусь не підійде стаття — щось постійно трапляється при роботі з людьми, це потрібно закладати.

Чи є несподівані результати при перевірці гіпотез?
— Є антикейс, коли ми загорілися ідеєю з нестандартними шаблонами листів. Ми прочитали статтю, після якої вирішили привертати увагу яскравою фразою, яка не відноситься до теми взагалі ніяк. Ми це робили і були дуже розчаровані, тому що не спрацювало. А якщо по кейсам, то найкраще працює база. Коли у вас класний список контактів, коли ви прорісьорчили, склали класний персоналізований шаблон. Дуже гарно відпрацьовує аналіз конкурентів сайту, на який ви пишете. На це не потрібно багато часу: дивитесь в Ahrefs топ-сторінки конкуретів сайту і пишете веб-майстру пропозицію на статтю. Найкраще працює системна робота, аніж фішки, які часто шукають, але не знаходять. Бо їх нема.

Робите креативні розсилки з картинками чи типу того?
— Картинки не робимо, я поясню чому. Якщо ви додаєте такі штуки, відправнику може здаватися, що це спам. Поставте себе на місце людини, яка відкриває ваш лист. Ви незнайомі, і вам хтось надсилає картинку. Скоріш за все, я б такий лист одразу видалив. Що приходить на думку: можна прикріпляти якісь інфографіки, але вони мають бути інформативні. Є сервіси, які генерують інфографіки за допомогою штучного інтелекту, можна їх пробувати. Але нам здається, що картинка — це зайва штука. Ми навіть з прикладами стараємося не перебирати, щоб не нав’язувати людині зайвих дій. Знову таки, все залежить від ніші та tone of voice. Якщо ви бачите веселий контент в блозі, то можна спробувати. Якщо це fintech, то надмірний креатив може в спам піти. Звичайно, можна тестувати.

Від чого залежить потрапляння e-mail в spam-фільтр 550?
— Я думаю, що це сукупність факторів, про які я говорив. Якщо ви робили розсилки на неверифіковані червоні мейли по «Сновіо», вірогідність потрапляння в спам висока. Також спамний текст може давати проблему. Непрогрітий мейл, нелегальна ніша — теж висока вірогідність.

Якщо не працює компліментарщина. Може спробувати писати, що у них погані сайти? Заодно легше буде отримати знижку.
— Жарт гарний, але працювати воно, думаю, не буде. Якщо ви хочете підвищити свою трастовість, подумайте, чим ви можете бути корисним для сайту. Ми це робимо через контент. Але якщо в вас є експертиза, чи ви побачили якусь помилку, це можна написати, сказати. Але без натяку, що «у вас сайт поганий».

Коли пишете від імені вигаданої персони, чи персоналізуєте ви її? Створюєте соцмережі тощо.
— Ми таке пробували. Створювали вигаданого копірайтера під сайти, але це не спрацювало. Ми робили йому LinkedIn, класний список контактів, сітку, фото. Але після розсилки з хорошим текстом від нейтівів наша гіпотеза з хорошим копірайтером не спрацювала. Але якщо ви створюєте вигадану персону, робіть їй соцмережі обов’язково — для підтвердження трастовості, щоб вас можна було ідентифікувати. Twitter та LinkedIn — дві соцмережі, які найлегше прокачати, додати постики, написати про освіту та інше. Це може спрацювати.

Перед тим, як зробити розсилку і зібрати контакти, як ви обробляєте сайти?
— В нас комплексний підхід. В першу чергу, дивимося на сайт візуально, бо будь-яка метрика маніпулятивна. DR можна накрутити, беків нагнати, трафік теж. Так що спочатку дивимося на сайт, розділи, динаміку беків та їх кількість/якість, органіку — для нас це маркер, що сайт роблять білими методами і він не завалиться після апдейту. Також можна орієнтуватися на метрику Traffic Value.

Як зрозуміти, чи потрапив мій email під спам-фільтр?
— Якщо я не помиляюсь, не буде попередження від Google, що ви під фільтром. Але якщо ви робите розсилку по валідним адресам і отримуєте 0 відповідей, то при роботі вручну це може означати перебування під фільтром. Щоб це перевірити, можна взяти інший мейл та зробити з нього розсилку на ті ж самі контакти. Або при роботі через snov.io вони самі скажуть, що виникла така ситуація — або ви під фільтром, або існує велика вірогідність потрапляння туди. Бо ви відправляєте спамні листи або піднімається bounce rate.